efekty z FL do Abletona

Awatar użytkownika
Darkness Deep
Klubowicz
Posty: 403
Rejestracja: 14 gru 2010, 10:32

efekty z FL do Abletona

Post autor: Darkness Deep »

Siemka wszystkim ;)
widziałem na YT że ludzie w Abletonie mają efektory z FLa :) pomyśłałem czemu nie, więc przeniosłem cały folder z efektami z FLa do mego folderu z różnorakimi wtyczkami do Abletona. Po otwarciu programu otwieram folder a tam tylko Maximus. nic więcej a przecież cały folder się przeniósł tak jak chcialem. innych efektów mi mój Ableton nie odtwarza. Co może być przyczyną ?!
posiadam FL Studio 9.0 XXL oraz Ableton Suite 8.1.3
z góry dzięki za pomoc ;)
pozdrawiam :P
Awatar użytkownika
lsudny
Ekspert
Posty: 2923
Rejestracja: 11 sie 2009, 10:03

Re: efekty z FL do Abletona

Post autor: lsudny »

Niektóre z wtyk FLowskich to VST, a niektóre są w natywnym formacie. Musisz poszukać folderu z FLowskimi wtykami VST (to nie jest vstplugins) i skopiować je do napletona.
Awatar użytkownika
Darkness Deep
Klubowicz
Posty: 403
Rejestracja: 14 gru 2010, 10:32

Re: efekty z FL do Abletona

Post autor: Darkness Deep »

kopiowałem z Program Files (x86)\Image-Line\FL Studio 9\Plugins\Fruity\Effects więc chyba powinno być ok ;) a i tak tylko maximusa otwiera ;(
Awatar użytkownika
Cj Ex3
Ekspert
Posty: 3606
Rejestracja: 13 lip 2008, 21:39

Re: efekty z FL do Abletona

Post autor: Cj Ex3 »

Tak jak powiedział lsudny, wtyki z FLa są w formatach VST(i) oraz FLi.

C:\Program Files\Image-Line\FL Studio 9\Plugins

Te z folderu VST powinny działać bez zastrzeżeń, co do tych z Fruity Effects i Fruity Generators może mieć ablet poważne zastrzeżenia.
Awatar użytkownika
Darkness Deep
Klubowicz
Posty: 403
Rejestracja: 14 gru 2010, 10:32

Re: efekty z FL do Abletona

Post autor: Darkness Deep »

hmmm... doszły mnie słuchy o jakiejś "paczce" pluginów do ableton w której są między innymi efekty z FLa (tj. parametric eq2 delaye reverby itp ) wie ktoś coś o takiej paczce :D ma ktoś to ? albo wie jak się nazywa :D bylbym wdzięczny za takie info xD
pozdro
Awatar użytkownika
Ciastek
Specjalista
Posty: 1695
Rejestracja: 11 gru 2008, 13:18

Re: efekty z FL do Abletona

Post autor: Ciastek »

Ale wtyczki z Abletona sa lepsze jakościowo niż te z FL'a :P więc nie wiem czy warto ;)
Awatar użytkownika
Cj Ex3
Ekspert
Posty: 3606
Rejestracja: 13 lip 2008, 21:39

Re: efekty z FL do Abletona

Post autor: Cj Ex3 »

No dobra, to teraz kto zarzuci wtyki z abletona dla fl studio? xD
Awatar użytkownika
Darkness Deep
Klubowicz
Posty: 403
Rejestracja: 14 gru 2010, 10:32

Re: efekty z FL do Abletona

Post autor: Darkness Deep »

jee mam czas żeby odpisać ! :O
aa po prostu kilka efektów z FLa było by bardzo przydatnych do Abletona :) np. delaye reverby i EQ2 :D tylko potrzebowałbym tą paczke :D nazywa się juice coś tam (chyba) jakby ktoś miał to bardzo proszę :D
CJ ja moge tylkoo... pytanie gdzie są bo wszystkie możliwe foldery obskoczyłem i nie ma xD znaczy jest folder "Audio Effects" ale jest pusty O.O także nie wiem :)
pozdro ;)
ODPOWIEDZ