Przejście z utworu "From Within"

Philips2
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2010, 20:34

Przejście z utworu "From Within"

Post autor: Philips2 »

Mam do was pytanie, a mianowicie, jak uzyskac w fl'u przejscie podobne do tego ktore zrobil Willem, w utworze "From Within"?

Kod: Zaznacz cały

http://www.youtube.com/watch?v=D8Bdvf7nyKU
(1:40-2: 00)
Zrobilem co prawda podobnie tworzac sampla, ale chodzi mi o caly ten proces od 1:40 do 2: 00 ktory on przeprowadzil, tylko ze wirtualnie. Jest taka opcja?
Dodam ze uzywam fl 9. Z gory dzieki za pomoc :D

EDIT:
Dobra, ogarnalem to. Sluzy do tego fl'owskie narzedzie FPC. Tutaj tutorial

Kod: Zaznacz cały

http://www.youtube.com/watch?v=Qrj_g3Rv5gA
Mysle ze temat mozna zamknac.

EDIT2:
jak zwykle wszyscy mają na mnie wyjebane...

Tags:
Awatar użytkownika
DOR3MI
Ekspert
Posty: 4126
Rejestracja: 15 cze 2010, 17:46

Re: Przejście z utworu "From Within"

Post autor: DOR3MI »

Pochwal się jak zrobiłeś cały ten proces. :>

Według mnie to on zrobił tak, że przyspieszył wokal do tempa, bo powiedzmy, 800 i potem zrobił mały fade na dźwięk, który wchodził. Być może wyciął go z tego tempa, ale sądzę, że to po prostu jakiś sampelek podobnie brzmiący.

Aha, takie przyspieszenia to można robić na 2 sposoby.
Pierwszy jest taki, że bierze się ten sampelek, ustawia mu 1 beat, potem odpalasz nagrywanie i ręcznie zwiększasz tempo.
Drugi, że bierzesz ten sampelek, klikasz prawym na tempo i bierzesz "edit events" i tam za pomocą suwaka i mieszkasz tempo jak Ci się podoba, tylko pamiętaj, że będziesz musiał już zwiększać ilość beatów.
Awatar użytkownika
Cj Ex3
Ekspert
Posty: 3606
Rejestracja: 13 lip 2008, 21:39

Re: Przejście z utworu "From Within"

Post autor: Cj Ex3 »

Ja jestem leniwy i zawsze wrzucam sampla na playilistę, tnę jakiś wyraz na coraz mniejsze kawałki i je puszczam. Potem zostaje takie charakterystyczne zacięte 'eeee' i tym się bawię ;)
Awatar użytkownika
R3haB
Specjalista
Posty: 1673
Rejestracja: 18 cze 2011, 20:03

Re: Przejście z utworu "From Within"

Post autor: R3haB »

Nikt nie ma na ciebie wy*ebane , cos ci sie pomieszalo , kazdy chce ci pomoc :)
Philips2
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2010, 20:34

Re: Przejście z utworu "From Within"

Post autor: Philips2 »

@up, wiem :D to byla lekka ironia
zapetlilem wokal, tnac jak cj Ex3, do najkrotszego ocinka zrobilem automation clipa pokretla "time" w arpeggiatorze (stopniowo zwiekszajac). az uzyskalem taki efekt jak na filmiku. wtedy mozna na nim tworzyc melodie. niestety nuty nie brzmia zbyt dobrze. dlatego zrobilem sampla przyspieszonego wokalu, nalozylem pare efektow i nim ulozylem melodie. sprawa jest prosta, kiedy ma sie klawiature midi, bo mozna jednoczesnie zwiekszac time, i skracac loopa (teoretycznie, bo wciaz szukam jakies wtyczki ktora umozliwilaby mi to zrobic na zywo), a pozniej w kulminacyjnym momencie zaczac grac.

a co do fpc to wyciagnalem zbyt pochopny wniosek, to tylko kompliakcja sprawy.

no i dzieki Wam :)
Awatar użytkownika
Patioo
Specjalista
Posty: 1598
Rejestracja: 05 kwie 2008, 19:50

Re: Przejście z utworu "From Within"

Post autor: Patioo »




<lol2> :D hahaha... taa.. :) bo ja nie znam tego forum ;p
ODPOWIEDZ