Przełączanie/Podgląd Patternów

Misieq
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 19 gru 2007, 01:20

Przełączanie/Podgląd Patternów

Post autor: Misieq »

Witam

W wersji FL Studio 9 było możliwe układanie playlisty w "klockach" oraz w takim hmm jakby miniaturowym podglądzie co mieści się pod danym Patternem. W wersji 10 mogę ustawiać playlistę tylko z tymi miniaturkami. Czy te "klocki" zniknęły w wersji 10 czy po prostu gdzieś to jest wyłączone ? Następny problem to taki, że kiedy w wersji 9 kliknęło się na playliście w nazwę jakiegoś patterna ten automatycznie pokazywał się w Step Sequencerze, a w 10 po kliknięciu 2x na nazwę oprócz pojawienia się automatycznie patternu w Step Sequencerze pojawia się także Pianoroll (jeśli na patternie jest coś zrobione w Pianoroll) jak to zmienić?
Awatar użytkownika
lsudny
Ekspert
Posty: 2923
Rejestracja: 11 sie 2009, 10:03

Re: Przełączanie/Podgląd Patternów

Post autor: lsudny »

to moja subiektywna opinia, choć wiele osób tak uważa - FL 10 to dno. jedynym plusem tej wersji jest autozapis, którego czasami cholernie brakuje, gdy program się zawiesi. a co do pierwszego pytania... chyba zniknęło to całkowicie, nie znalazłem nigdzie takiej opcji. osobiście Ci polecam żebyś z powrotem przesiadł się na 9 i często zapisywał projekty :)
JohnLoudBeat
Użytkownik
Posty: 187
Rejestracja: 17 sie 2012, 19:19

Re: Przełączanie/Podgląd Patternów

Post autor: JohnLoudBeat »

Używam Fl studio 10, z patternami nie mam problemu bo koloruje, a co do autozapisu to świetna rzecz :)
Awatar użytkownika
Bazooka&Tomahawk
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: 17 cze 2010, 17:31

Re: Przełączanie/Podgląd Patternów

Post autor: Bazooka&Tomahawk »

Klocki to samo zło i amatorszczyzna, przyzwyczaj się lepie do patternów z podglądem, z czasem zauważysz że o wiele lepiej jest robić numery w taki sposób :)
Awatar użytkownika
lsudny
Ekspert
Posty: 2923
Rejestracja: 11 sie 2009, 10:03

Re: Przełączanie/Podgląd Patternów

Post autor: lsudny »

W sumie racja, o wiele wygodniej jest korzystać z patternów. Klocki to przeżytek :P ale FL 10 to wciąż zło.
Awatar użytkownika
cammel
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 24 sie 2012, 20:32

Re: Przełączanie/Podgląd Patternów

Post autor: cammel »

W FL 10 chyba nie ma takiej wersji ze stawainiem klockow xD
Awatar użytkownika
Cj Ex3
Ekspert
Posty: 3606
Rejestracja: 13 lip 2008, 21:39

Re: Przełączanie/Podgląd Patternów

Post autor: Cj Ex3 »

Co za bullshit, wstyd mi za wszystkich wypowiadających się w tym temacie xD Klocki włącza się w ustawieniach General > Legacy pattern blocks. Są ch*jowe, ale mi się na nich wygodnie nazywa i koloruje patterny :)

+bonus: jak masz wyłączoną klawiaturę QWERTY jako MIDI (Ctrl+T) to możesz przeskakiwać SONG/PAT przyciskiem L ;)
ODPOWIEDZ