Zmiana playera na forum

Awatar użytkownika
Kamilos:)
Weteran
Posty: 508
Rejestracja: 01 wrz 2011, 23:12

Zmiana playera na forum

Post autor: Kamilos:) »

To co napisze będzie to uwaga dla adminów forum. Może w końcu nadszedł czas by zmienić player zippy na nowszy iż ma on o wiele fajniejszy wygląd oraz lepiej się na nim odsłuchuje muzykę. A najważniejszym z powodów jest to że większość stron, for o tematyce muzycznej posiada taki player i nie stoi w miejscu tak ja to forum.

Stary Player:

Nowy Player:

Awatar użytkownika
Cj Ex3
Ekspert
Posty: 3606
Rejestracja: 13 lip 2008, 21:39

Re: Zmiana playera na forum

Post autor: Cj Ex3 »

Znajdź metodę na pozbycie się guzika zaznaczonego na czerwono i zmieniamy playera z powrotem (a nie "nareszcie") na nowy:
Re: Zmiana playera na forum
Re: Zmiana playera na forum
Pozdro ;)
Awatar użytkownika
Kamilos:)
Weteran
Posty: 508
Rejestracja: 01 wrz 2011, 23:12

Re: Zmiana playera na forum

Post autor: Kamilos:) »

Dlaczego ma nie być tej strzałki, bo nie rozumiem w czym ona przeszkadza.
Awatar użytkownika
Cj Ex3
Ekspert
Posty: 3606
Rejestracja: 13 lip 2008, 21:39

Re: Zmiana playera na forum

Post autor: Cj Ex3 »

Owa strzałka jest przyciskiem do pobrania pliku, a więc przeszkadza bo omija forumowe "zabezpieczenia", tj. wymóg rejestracji w celu ściągnięcia - można się spierać czy w obecnej kondycji forum ma to jeszcze jakikolwiek sens no ale od administracji wszystko zależy ;p
Awatar użytkownika
Kaspi
Specjalista
Posty: 1672
Rejestracja: 24 kwie 2009, 15:44

Re: Zmiana playera na forum

Post autor: Kaspi »

A nie można zablokować albo ukryć playera przed gośćmi ?
Awatar użytkownika
Kamilos:)
Weteran
Posty: 508
Rejestracja: 01 wrz 2011, 23:12

Re: Zmiana playera na forum

Post autor: Kamilos:) »

Kaspi ma rację. Aby pobrać lub odsłuchać nutki trzeba było by się zarejestrować/zalogować na forum. Podobna sytuacja jest playerem soundcloud tak samo posiada on tą strzałkę do pobierania a jakoś już wam to nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
Cj Ex3
Ekspert
Posty: 3606
Rejestracja: 13 lip 2008, 21:39

Re: Zmiana playera na forum

Post autor: Cj Ex3 »



Ponieważ nie można uploadować na soundclouda w celu downloadu w dziale z muzyką?

Odsłuch dla wszystkich, download dla zarejestrowanych. Takie są zasady. Już dawno temu zapodałem pomysł, żeby niezarejestrowani mieli starego playera a zalogowani nowego, jednakże ze względu na brak chęci/umiejętności/możliwości (niepotrzebne skreślić) nikt tego nie zrobił.
Awatar użytkownika
Kamilos:)
Weteran
Posty: 508
Rejestracja: 01 wrz 2011, 23:12

Re: Zmiana playera na forum

Post autor: Kamilos:) »



Trzeba w końcu coś zrobić. Albo wprowadzić twój pomysł w życie, albo zmienić zasady które po prostu zaczynają niekorzystnie wpływać na rozwój forum. Ale cóż sami nic nie wskóramy, dzięki Cj Ex3 za zainteresowanie się tematem. Widać że reszta ma głęboko gdzieś to co dzieje się z forum, lepiej sobie darować i tak wszyscy po paru dniach o tym zapomną.
Awatar użytkownika
1stacid
Weteran
Posty: 717
Rejestracja: 19 sty 2009, 15:48

Re: Zmiana playera na forum

Post autor: 1stacid »

Poruszyłem kiedyś ten temat, i dostałem tę samą odpowiedź co i Ty. A co forum ma z tego że większość i tak się zarejestrują i będą pobierać, nie napiszą nigdy ani jednego postu? A skoro nikomu się nie chce tego robić albo nikt się na tym nie zna, to co tu kogo dziwi.
Awatar użytkownika
Piotr 345
Ekspert
Posty: 6334
Rejestracja: 02 sty 2010, 20:08

Re: Zmiana playera na forum

Post autor: Piotr 345 »

Panowie, krótko i na temat:

Pierwsza opcja -> zostaje stary odtwarzacz i możliwość odsłuchu bez zalogowania.
Druga opcja..... -> nowy odtwarzacz i możliwość słuchania muzyki na forum dopiero po zalogowaniu.

Zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
Cj Ex3
Ekspert
Posty: 3606
Rejestracja: 13 lip 2008, 21:39

Re: Zmiana playera na forum

Post autor: Cj Ex3 »

Z tymi zeropostowcami to jest tak, że nabijają statystyki przydatne w Googlowym PR i dodają pozycje do bazy list mailingowych (reklam). Niestety Piotr 345 znacząco uszkodził nasze statystyki przez usuwanie starych nieaktywnych kont - myślę, że mogliśmy przez to spaść w wyszukiwarce googla i dlatego mamy mniejszy ruch na forum (nie okłamujmy się, znakomita część użytkowników przychodzi tu z googla) ;)
Awatar użytkownika
Piotr 345
Ekspert
Posty: 6334
Rejestracja: 02 sty 2010, 20:08

Re: Zmiana playera na forum

Post autor: Piotr 345 »



Po pierwsze nic nie uszkodziłem, skasowałem tylko konta osób, które nie zalogowały się do systemu po 2010 roku, nie posiadały żadnego postu, a ich zalogowanie miało charakter jednodniowy. Po drugie w statystykach było kilka tysięcy tzw "Spamu" który trzeba było usunąć. Po trzecie w 2013 roku zostało utworzone około 3.500 nowych kont.
Po czwarte Cj Ex3 jeżeli mnie pamięć nie myli to ty wnioskowałeś dawno temu do administratora o usunięcie nowego Playerka z forum i zastąpienie go starym poczciwym odtwarzaczem. Teraz zmieniłeś zdanie
Awatar użytkownika
Robert Kotulski
Weteran
Posty: 987
Rejestracja: 24 maja 2012, 20:15

Re: Zmiana playera na forum

Post autor: Robert Kotulski »



Jak dla mnie to druga opcja jest ok, i tak przecież się logujemy na forum wiec chyba nikomu by to nie przeszkadzało, do tej pory też trzeba sie logować by odsłuchać nutkę i zobaczyć linki
ODPOWIEDZ